GELENEKSELDEN DİJİTALE

Geleneksek Reklamcılıktan Dijital Reklamcılığa Evrilme Çalışması: Bir Sosyal Girişimcilik Öyküsü isimli proje UDGD tarafından İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün 2020 yılı için açtığı proje desteğini almaya hak kazanmıştır.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları işbirliğinde yürütülecek projede İstanbul Reklamcılar Odası’na bağlı 150 kişi ile dezavantajlı gruplardan belirlenecek 150 kişiye ‘Metin Yazarlığı’ , ‘Ürün Fotoğrafçılığı’, ‘Sosyal Medya Yönetimi’ eğitimleri verilecektir. Katılımcıların her biri 6 ay boyunca Dijital Pazarlama eğitimi alacaklar.

İş süreçlerinin hızla dijitalleştiği günümüzde, dijital pazarlama becerileri gelişmiş kişilerin iş imkanlarına sahip olduğunu gözlemliyoruz. Bu eğitimde katılımcılara mevcut işini dijital dünyaya taşımak ve niteliklerine ek beceriler kazandırarak kariyerlerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Eğitime katılacak olan katılımcılara dijital pazarlamaya nereden başlaması gerektiği, girişimleri büyütmeleri için strateji oluşturma yöntemleri ve bu stratejiye uygun yönetim yapabilme becerilerinin kazandırılması sağlanacaktır.