Derneğimiz ulusal kamu ve sivil toplum kuruluşları ile gerçekleştirdiği başarılı projeler ardından, sınırlarını uluslararası boyuta taşıdı.

UDGD,ilk kez başvuru yaptığı AB projesinde destek görülmeye hak kazandı. Dijital çalışmalarla kısa zamanda önemli projeler gerçekleştiren derneğimiz birçok ülke ile farklı projeler geliştirmektedir.

Projemiz, dijitalleşme konusunda tecrübeli Estonya ve Yunanistanlı STK’larla ortak faaliyetler, müfredatlar ve platformlar oluşturmayı hedeflemektedir.

Bu proje ile sosyal girişimciliği dijitali birleştirerek gençlerin dikkatini çekmeyi amaçlıyoruz. Günümüzün rekabetçi ve son derece dijital dünyasının gerekliliklerinden biri olan girişimcilik becerilerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Gençlerimiz, dünyadaki hızlı değişimin farkındalar ve yeni girişimler denemek için daha cesurlar.  Onları bu yolculukta etkileyecek faktörlerden biri ile donatılması günümüz dünyasında zorunluluk taşımaktadır. Sosyal sorumluluk sahibi iyi bir girişimci olmak için dijital dünyada yer almaları gerekiyor. Sosyal girişimcilik becerilerinin yanında bazı önemli özellikleri ve temel dijital girişimcilik becerilerini de geliştirmeleri bekleniyor.

Proje kapsamında; Girişimcilik, Sosyal İhtiyaç Analizi, Sosyal İş Modeli, Fikrinizi Finanse Etme, DSE için Finans ve Bütçe, Dijital Pazarlama, Sosyal Girişimcilik için Dijital Model, İnsan Kaynakları, Ekip Yönetimi ve e-ticaret eğitimleri verilecektir.

Proje Hedefleri

Gençlerde farkındalık yaratmak

Dijital beceriler yoluyla gençleri AB tarafından finanse edilen projelere katılım konusunda teşvik etmek

Dijital girişimcilik becerilerini sosyal girişimcilik becerileri ile birleştirmek

Medya Becerileri (ör. e-ticaret, sosyal ağları kullanma)

Bütçe oluşturma gibi önemli finansal becerilerini geliştirmek gibi projemizin hedeflerinden biridir.

Küresel düşünmek ve uluslararası kurumlarla vizyonunuzu geliştirmek istiyorsanız UDGD’yi takipte kalın.